DOPRAVA ZA 1 CENT s Packetou, ale len do nedele 26.9.. Náš TIP: Čokoládové dobroty sú späť v ponuke

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Recept na klasiku všetkých klasík - Bircher müsli

Ovsené vločky sú alfou a omegou každého müsli. Je to základ, na ktorom stojí celá müsli veda a na ktorom môžu stáť aj Vaše zdravé raňajky. Svoj úspech a revolúciu v stravovaní na nich postavil aj švajčiarsky lekár Maxmilian Bircher-Benner, ktorý ich ordinoval už pred sto rokmi pacientom svojho sanatória v podobe Bircher-müsli s orieškami a ovocím. Že nudná klasika? Ak chcete urobiť niečo aj pre svoje zdravie, prezradíme vám, ako pripraviť ovsené vločky tak, aby ste si nielen pri raňajkách pochutnali. Pánovi Bircherovi trvalo zrejme dlho vymyslieť tento recept na müsli, ale žiadny strach, my ho budeme mať pripravený raz dva.

Presvedčiť sa môžete i zhliadnutím relácie Dobré ráno s ČT, kde sme tieto zdravé raňajky ukuchtili v živom vstupe :-)


Prvá časť receptu na Bircherove raňajky

Druhá časť zdravých raňajok

Na domáci Bircher müsli recept budeme potrebovať:

  • Ovsené vločky
  • Hrozienka
  • Sušené jablko
  • Vlašské alebo lieskové orechy

(toto všetko nájdete v hotovom mixe Bircher Premium od Mixit)

Ďalej:

  • Čerstvé jablko
  • Jablkový džús
  • Pár kvapiek šťavy z citrónu/limetky
  • Mlieko/Sójové mlieko
  • Med

Do misky alebo hrnčeka nasypeme ovsené vločky, na vrch pridáme sušené jabĺčko, hrozienka a vlašské orechy. Aby nám to celé zmäklo a bolo to chutnejšie, zalejeme to jablkovým džúsom a vodou, stačí trošku, nie až na úroveň vločiek, pokvapkáme citrónovou šťavou a necháme odstáť, aby vločky pekne naboptnali a neboli suché, ideálne ½ až 2 hodinky na chladnejšom mieste. Pred servírovaním môžeme na vrch dokrájať ešte zopár kúskov čerstvého jabĺčka a zaliať mliekom. V prípade alergie na laktózu môžeme kľudne použiť aj sójové mlieko. Vo finále si to celé môžeme ešte osladiť pár kvapkami medu a potom už len vychutnávať :-)

Dnes už existujú rôzne výdatnejšie variácie na Bircherov müsli recept a je len na vás, čo si k originálu ešte pridáte. Ako sami vidíte, recept na domáce müsli s našimi Mixit základmi nakoniec nie je až taká veda.

Rýchla dobrota pre každého labužníka..

A pamätajte, nie každá klasika musí byť nudná, tak s chuťou do toho ;-)

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Recept na klasiku všetkých klasík - Bircher müsli


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore