DOPRAVA ZA 1 CENT s Packetou, ale len do nedele 26.9.. Náš TIP: Čokoládové dobroty sú späť v ponuke

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mixit má rád prirodu!

Životné prostredie nám nie je ľahostajné od počiatkov dôb Mixitu, ale nikdy sme sa tým moc nechválil a túto tému nechávali skôr pod pokrievkou.

Ale pretože vás vzťah Mixitu k prírode zaujíma, teraz sme sa rozhodli ju trochu poodkryť.

Samozrejmosťou pre nás je podieľať sa na zbere a spracovaní odpadu, z každého predaného tubusu na to prispievame. Systém EKO-KOM, ktorého sme súčasťou, zabezpečuje združené plnenie povinností spätného odberu a využitia odpadov z obalov prostredníctvom systémov triedeného zberu. EKO-KOM sa najmä podieľa na financovaní nákladov spojených so zberom, zvozom, triedením a využitím obalového odpadu. Vďaka tomu sa objavuje viac kontajnerov na triedený odpad a naša planéta tak môže byť zas o niečo ľahšia.

Naše obaly sa snažíme stále zdokonaľovať a to nielen po stránke dizajnu, ale aj čo sa týka redukcie záťaže životného prostredia. Možno si toho pri raňajkovaní svojho müsli ani nevšimnete, ale postupne ladíme všetko tak, aby bol Mixit k prírode 100% priateľský. Jedným z projektov, ktorý sme preto rozbehli je tzv. ZERO WASTE. Čo si pod tým môžete predstaviť? Cieľ je jednoduchý - zužitkovať všetok odpad. A to sa netýka len následného využitia tubusov, ale aj odpadu, ktorý vyprodukujeme my tu vo výrobe. Ide napríklad o vrecia, v ktorých nám chodia suroviny.

Tieto vrecia sa potom menia pod šikovnými rukami v rámci workshopov na funkčné tašky, ktoré si môžu objednať naši veľkoobchodný partneri a vy si tak v nich môžete odniesť svoj nákup z nášho odberného miesta. Dokonca aj lepidlo sme dokázali nahradiť zvyškami múky, ktorá sa zmieša s vodou a funkciu lepidla skvele nahradí. Nakoniec tak odpad nezostáva vôbec žiadny.

Spolupracujeme taktiež s chránenými dielňami AMITY a PŘESLIČKA, kde sú činnosti vyberané tak, aby zodpovedali schopnostiam pracovníkov. Tí sú potom za prácu náležite odmeňovaný. Všetky tieto projekty zastrešuje IBCSD LAB, s ktorými úzko spolupracujeme. Ich snahou je rozvíjať INDUSTRIAL UPCYCLING ako priemyselné odvetvie, ktoré namiesto ničenia a negatívnych zásahov do životného prostredia s cieľom získania zdrojov na výrobu, siaha do zdrojov už existujúcich a tie do posledného kúsku využíva, ako je tomu aj v prípade Mixitu.

Od jara 2016 tiež prechádzame na tubusy s kelímkovym vylepením miesto hliníkového, čo je náš ďalší hrdý krok k ekologickejšiemu obalu. A ak hľadáte inšpiráciu, ako naše tubusy využiť, pozrite sa na tento článok, kde sme všetky kreatívne nápady dali dohromady :)Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mixit má rád prirodu!


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore