Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Pre moju mamu!

Pre ňu a tiež pre tú vašu som mixovala limitovanú edíciu sladkého mixu a skvelú sadu s porcelánovou miskou, kde som kombinovala chute, ktoré má rada práve moja mama. Mix je plný chrumkavého základu, lyofilizovaných jahôd a malín, čokoládových hobliniek, mandľových lupienkov a tiež mandlí v mliečnej čokoláde. Všetko jemne zvýraznené škoricou a kardamónom.

Rada by som tento mix venovala k blížiacemu sa Dňu matiek nielen svojej mame, ale taktiež všetkým Vašim mamičkám. 

Skúste sa zastaviť a spomenúť si, čo všetko pre vás mama urobila a stále robí. Ako vás vychovala a aká bezpodmienečná je jej láska k vám. Napíšte jej napríklad pekný odkaz na štítok tubusu alebo nakreslite srdiečko! Garancia radosti je zaručená!

A aký je môj odkaz mamine? 

„Mami, ľúbim ťa ako koňa a ďakujem za všetko! Tvoja Kikulka“

 

Nákupom tohto darčekového müsli mixu s názvom "Pre mamičku" získate nielen skvelý darček pre svoju mamičku ku Dňu Matiek, ale tiež prispejete 8 % na nákup funkčnej šatky – podbradníku, ktorý společne s Mixit darujeme do Detského centra Paprsek, kde sa denne starajú o viac než 100 klientov s ťažkým telesným alebo mentálnym postihnuním. Update: Za rok od spustenia mixu ste nákupom mixu prispeli čiastkou viac než 13 500 EUR na nákup potrebných pomôcok. 

Detí alebo dospelých s postihnuním nie je mnoho a každý z nich má špecifické potreby, preto je výroba špeciálnych pomôcok nekomerčná. Rodiny, alebo zariadenia starajúce sa o ľudí s postihnutím, majú problém zohnať tieto pomôcky a často im na ne nezostávajú finančné prostriedky. Vy im teraz môžete pomôcť!

Moja mama pre mňa (Made by Kristína)

Moja mama Eva je strela. Bol to jej nápad prihlásiť ma do súťaže Masterchef, ktorú som minulý rok vyhrala a tiež je autorkou všetkých fotografií, ktoré môžete vidieť v kuchárke #UPGRADE alebo na mojom Instagrame Made by Kristína. Jednoducho mi kryje chrbát a pomáha na ceste za mojimi snami. O tom najväčšomm viete, chcem sa stať profesionálnym kuchárom.

Moja mama pre Pauli (Needo)

Mama pomáha aj mojej sestre Paulínke, ktorá je ťažko postihnutá diagnózou Detskej Mozgovej Obrny (DMO) a odkázaná na pomoc druhých. A práve mama našla spôsob, ako ju zatiahnuť do diania bežného života a byť súčasťou aj jej práce. Vytvorila projekt NEEDO, ktorý ponúka štýlové riešenia pre postihnuté dospievajúce deti, dospelých či seniorov. Venuje sa výrobe, spoločne s chránenými dielňami v ČR, najmä textilných pomôcok ako napríklad funkčné šatky, inými slovami podbradníky, alebo špeciálnemu oblečeniu pre vozíčkarov či ďalších pomôcok, napríklad na dlhé stravovanie hendikepovaných, ktoré sa nedajú bežne zohnať na celosvetovom trhu.

Kristína & Paulína:

Moja mama sa nás so sestrou snažila ako malé zabaviť a tak sme sa často „hrali“ v kuchyni. Pre sestru Paulínku bolo varenie terapia, dotýkala sa rôznych štruktúr surovín, podnecovalo ju to k dotykom a úchopom a ja som rada miešala, prisypávala a vaľkala cesto. Dnes sa situácia otočila, aj keď obsadenie zostalo. Ja varím, moja sestra sa snaží dotýkať a podávať suroviny a moja mama šéfuje upratovaniu po našom varení. :)

O DC Paprsek:

http://www.dcpaprsek.org

Detské centrum Paprsek bolo založené 1. 4. 1994 ako modelové zariadenie komplexnej starostlivosti o deti a mládež s mentálnym a kombinovaným postihnutím a ich rodiny.

Organizácia poskytuje na území českého hlavného mesta Prahy sociálnu službu denného stacionára v strediskách Hloubětín, Prosek a DAR a službu domovu pre osoby so zdravotným postihnutím v domove Setkání a na Červeném vrchu.

Paprsek ponúka terapie a odborné poradenstvo v oblasti psychológie, logopédie, rehabilitácie a pedagogiky podľa M. Montessori a organizuje prípravné kurzy v rámci náhradnej rodinnej starostlivosti v Rodinnom centre Zdeňka Matějčka v Hloubětíně.

Celková kapacita denných stacionárov je 87 klientov, v domove žije 12 klientov.

O projekte NEEDO:

https://www.needo.cz

NEEDO, názov vychádzajúci z anglického označenia pre špeciálnu pomôcku - special need, poskytuje štýlové riešenia pre špeciálne každodenné potreby dospievajúcim deťom a dospelým s postihnutím. Cieľom a misiou Needo je učiniť život pohodlnejším pre rodičov aj ošetrovateľov postihnutých a umožniť im výber špeciálnych pomôcok, ktoré na trhu úplne chybajú. Dbáme na kvalitu výrobkov a ich funkčnosť. Sami sme rodičia dcéry Paulíny s diagnózou Detskej Mozgovej Obrny (DMO) a pri výbere Needo sortimentu vychádzame z vlastných skúseností.

Needo textilné produkty vyrábame v Českej republike v chránených dieľnach a podporujeme tak zamestnávanie ľudí s hendikepom.


 

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Pre moju mamu!


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore