Nemohli sme sa ho dočkať! Vianočný mix s tradičnou receptúrou je späť a v novom tubuse.

Novinka! Výhodná zostava 3 Vianočných mixov v zberateľskej edícii :-)

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Tipy na rýchle raňajky, ktoré ti dodajú energiu, ale nie kilá navyše

Zdroj: kamzakrasou.sk 12. 3.


Raňajkovať sa musí, hovorili babičky, mamičky a tvrdia to aj odborníci na výživu. Čo by sa malo raňajkovať, to už také jasné nie je. Ak sa chcete poriadne posilniť, ale nie práve v páse, na raňajky z detských rokov, teda chleba s džemom alebo biely rožok s maslom a syrom, zabudnite. A na čo si naopak spomeňte? Na staré dobré kaše, cereálie a ďalšie raňajkové tipy, ktoré vám určite zachutia a líniu nijako neohrozia.

Kaše

Raňajkovať kašu je pre naše telo príjemné z niekoľkých dôvodov. Kaše sú teplé, takže organizmus nevysiľujú a neochladzujú. Vyrábajú sa väčšinou z potravín, ktoré majú nízky glykemický index, takže vás udržia dlho sýtych. A sú praktické na prípravu v rannom zhone - proste sa zalejú horúcou vodou a rozmiešajú, čo nezaberie veľa (ráno obzvlášť cenného) času. Sú skvelé aj vďaka svojej variabilite. Existuje veľa druhov - pohánková vás krásne zahreje, podľa čínskej medicíny je totiž pohánka základná prehrievacia potravina. Ovsená zaženie hlad na dlhú dobu a ryžová má vysoký obsah vlákniny. A možností, ako ich zdravo dochutiť je tiež nespočetne veľa. Oriešky, semienka, sušené brusnice alebo čerstvé ovocie, zaliať sirupom z agáve alebo medom - je to len na vás.Vyskúšajte napríklad kašu s príznačným názvom Proteínovka Malinová od Mixit. Neobsahuje žiadny pridaný cukor, sladená je stéviou a malinami a navyše je bez lepku a vhodná aj pre vegánov.

Smoothie alebo smoothie bowl

Nádherná miska plná ovocia, ktoré leží na hustom a sýtom ovocnom smoothie je hit Instagramu aj zástancov zdravého životného štýlu. Zjednodušene si do smoothie bowl môžete rozmixovať akékoľvek ovocie, pokojne aj mrazené, jogurt, oriešky, vločky, semienka, skrátka čo máte radi. A potom len ozdobiť. Oproti klasickému smoothie sú smoothie bowls sýtejšie vďaka tomu, že do nich práve rozmixujete pevné ingrediencie.Nemáte doma dosť ingrediencií na smoothie bowl? Poistite sa Smoothie Bowl kašou od Mixit, ktorá obsahuje 50 % ovocia a veľa vlákniny a stačí len zaliať vodou alebo mliekom.

0 Košík Hore