Nemohli sme sa ho dočkať! Vianočný mix s tradičnou receptúrou je späť a v novom tubuse.

Novinka! Výhodná zostava 3 Vianočných mixov v zberateľskej edícii :-)

Predpredaj Veľkého adventného kalendára Mixit zahájený! Expedujeme od 26.10.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Raňajkovať sa dá zdravo a rýchlo ale aj chutne

Zdroj: woman.sk 16. 6.


Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa a asi každý z nás bude súhlasiť, že by mali byť chutné a zdravé. Ich príprava však môže byť zdĺhavá. Ranný zhon nás od nejmôže odradiť a máme hneď aj výhovorku, že to proste nejde.

Môže ísť. Príprava môže byť rýchla a nemusí ísť len o nezdravé snacky plné konzervantov. Existuje alternatíva čerstvého ovocia, ktorá môže byť vždy po ruke v podobe ovocného drinku, müsli, kaše, alebo tyčinky. Ovocie, ktoré je v spomínaných produktoch, nemusí strácať zdraviu prospešné látky tak ako pri bežnom konzervovaní. Tajomstvo tkvie v lyofilizácii.

Čaro lyofilizácie, teda sušenia mrazom

Lyofilizácia alebo sušenie mrazom je proces spracovania ovocia, pri ktorom je plod vysušený mrazivým šokom. Vďaka nemu si ovocie uchováva všetky svoje živiny, pôvodný vzhľad, prirodzenú plnú chuť a vôňu. (Inak, viete, že lyofilizované potraviny sa používali v armáde už za druhej svetovej vojny a poznajú ich určite aj mnohí astronauti?)

Z mrazom sušeného ovocia, ako sme už spomenuli, sa dajú ďalej pripravovať pokrmy rôzneho druhu: môžu ním byť obohatené zmesi müsli, kaše, drinky či tyčinky. Môže byť však pochúťkou aj len tak samotné alebo vhodnou ingredienciou pri varení či pečení. To, čo nás tu zaujíma najviac, je, že nám uľahčuje a zrýchľuje prípravu naozaj zdravých raňajok. Môžeme ho mať vždy poruke, a to v akejkoľvek už spomínanej podobe, ľahko sa uskladňuje a dlho vydrží.

Bohatý výber lyofilizovaného ovocia

Širokú ponuku produktov vyrobených z mrazom sušeného ovocia nájdete na Mixit.sk . Ráno nie je nič ľahšie ako zaliať mliekom zmes müsli či kaše. A ak už nestíhate ani to, môžete siahnuť po zdravej tyčinke Mixitke a zjesť ju po ceste do práce alebo školy. Všetko produkty bohaté na živiny a vitamíny.

V Mixite pravidelne dokazujú, že fantázii sa medze nekladú, z mrazom sušeného ovocia robia aj ovocné Smoothie bowls , pridávajú ho dokonca do orieškového masla, ktoré pomenovali originálne Mixitella . Každý mesiac predstavujú novinky, niektoré dokonca namiešané najmladšou víťazkou súťaže MasterChef na svete! Aj raňajky môžu byť gurmánskym zážitkom. 

A ak by vás náhodou ich hotové produkty nudili, máte možnosť namiešať si svoj vlastný mix müsli alebo kaše. Vybrať cereálny základ a pridávať jednotlivé oriešky, klasické sušené alebo lyofilizované ovocie a vytvoriť tak vitamínovú bombu s vašim “rukopisom“. A takú, ktorá sa vám osvedčí, môžete ďalej odporučiť známym či rodine, alebo rovno darovať, urobiť radosť sebe aj iným.

Tak čo hovoríte, môžu byť raňajky zdravé a rýchle?

0 Košík Hore